Nasza oferta


Szkoła z bogatą historią i tradycjami   
środa, 23 stycznia 2013 17:30

OGŁOSZENIE

W naszej szkole organizowana jest wycieczka - Paryż, Londyn i Belgia. Odbędzie się ona w dniach 8-16 czerwca 2013 roku. Plan wycieczki jest bardzo atrakcyjny: cmentarz wojenny w Verdun, zwiedzanie Paryża, Montmartre, Pere Lachaise, katedry Canterbury i Antwerpii.

Więcej…
 
wtorek, 22 stycznia 2013 20:23

O tym nie można zapomnieć

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym O TYM NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ… - SPOTKANIA Z KOBIETAMI, KTÓRE PRZESZŁY PIEKŁO RAVENSBRÜCK.
18 stycznia 2013r. uczennice klasy 1E: Gabriela Dziuba, Agnieszka Kochańska, Aleksandra Dobosz i Wiktoria Janowska wzięły udział w warsztatach Jak przygotować się do spotkania ze świadkiem historii i utrwalić to spotkanie w postaci notacji.

Więcej…
 
wtorek, 22 stycznia 2013 20:09

Spotkanie w Domu Dziecka w Przybysławicach

18 stycznia 2013 roku uczniowie klasy II "e", we współpracy z Samorządem Szkolnym, udali się do Domu Dziecka w Przybysławicach, aby zorganizować spotkanie karnawałowe dla podopiecznych tej placówki. Projekt był kontynuacją dotychczasowych działań ubiegłorocznej klasy II "e".

Więcej…
 
wtorek, 22 stycznia 2013 19:15

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Marek Malinowski uczeń klasy IIC po raz drugi został laureatem okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i będzie reprezentował nasz okręg na zawodach Centralnych. Marek ma już na swoim koncie tytuł Finalisty Centralnej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, a więc w tym roku życzymy mu tytułu Laureata.

 
poniedziałek, 21 stycznia 2013 21:13

"Nasi" w Olimpiadze Historycznej

Uczniowie IV LO z sukcesem wystartowali w Olimpiadzie Historycznej. Do etapu Okręgowego zakwalifikowali się Marek Malinowski - IIC, Bartosz Zaworski - IIC, Jakub Kubicki - IIIC, Elwira Kusz IID. Finalistami Etapu Okręgowego XXXIX Olimpiady Historycznej zostali Marek Malinowski - IIC. Bartosz Zaworski - IIC, Jakub Kubicki - IIIC. Gratulujemy!

 
piątek, 18 stycznia 2013 13:56

Czwórka tuż za podium

17 stycznia 2013 r. zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Lublina w tenisie stołowym dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Agnieszka Koc IId i Karolina Woźniak IIb walczyły bardzo dzielnie i uplasowały sie na 4-tym miejscu, broniąc tym samym swojej wysokiej lokaty z zeszłego roku. Po raz kolejny gratulujemy!!!

Renata Wąsowska

 
środa, 16 stycznia 2013 20:28

XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W czwartek 10 stycznia 2013 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 zadań z różnych dziedzin nauki.
Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się uczniowie klasy IIe:
Marek Grymuza 43 pkt.
Natalia Kuchta 40 pkt.
Sylwia Markiewicz 40 pkt.
Gratulujemy. Trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach.

 
piątek, 04 stycznia 2013 18:56

Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Literacki o Żołnierzach Wyklętych

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego
Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie
IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie

zapraszają  wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackim o Żołnierzach Wyklętych

regulamin
plakat

Więcej…
 
poniedziałek, 31 grudnia 2012 11:05

Ogólnopolski szkolny konkurs fotograficzny „Tacy różni, a tacy podobni – cudzoziemcy w Polsce”

Już po raz czwarty rusza konkurs „Tacy różni, a tacy podobni – cudzoziemcy w Polsce”, organizowany przez Międzynarodową Organizację do spraw Migracji (IOM) w ramach projektu „Międzykulturowa Szkoła w Wielokulturowej Społeczności”. W tym roku fotografie konkursowe powinny obejmować temat „Różnorodność wzbogaca”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Prace należy wysłać do 28 lutego 2013 r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

regulamin konkursu

formularz zgłoszeniowy

Więcej na stronie organizatorów konkursu: www.iom.pl

 
czwartek, 20 grudnia 2012 14:48

Uczniowie klasy III B wzięli udział w projekcie Szlachetna Paczka

W tym roku Szlachetna Paczka organizowana jest po raz dwunasty. To projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Uczniowie klasy III B dołączyli w tym roku do drużyny Szlachetnej Paczki. Zrezygnowali z Mikołajek klasowych, na rzecz Paczki. Zebrali fundusze, które przeznaczone zostały na zakup prezentów dla potrzebującej rodziny wielodzietnej.

certyfikat z podziękowaniem za udział w projekcie

 
środa, 19 grudnia 2012 13:21

Edukacja Globalna - wyniki konkursu

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu na prezentację multimedialną poświęconą edukacji globalnej. Informujemy, że nasza szkoła, z wynikiem 15.14%, zajęła III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Fundację Nowe Media.

wyniki konkursu

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »