Szkoła z bogatą historią i tradycjami
WYDARZENIA
Wpisany przez Natalia Potępa i Agata Hulewicz, kl. 2a   
środa, 10 lutego 2016 17:53

11 lutego godz. 18.00 - słuchajmy reportażu w Radiu Lublin

Naszą szkołę odwiedziła reporterka Radia Lublin, pani Katarzyna Michalak. Rozmawialiśmy z Panią redaktor o liście miłosnym znalezionym w książce do nauki matematyki wyższej, zakupionej na jednym z portali aukcyjnych. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami reportaż z naszym udziałem zostanie wyemitowany 11 lutego o godz.18:00 na antenie Radia Lublin.

Czy równania różniczkowe cząstkowe rzędu drugiego mogą mieć coś wspólnego z miłością ... - słuchaj reportażu ...

 
Wpisany przez Justyna Krupińska   
czwartek, 04 lutego 2016 19:08

Design of freedom w Domu Słów

Uczniowie klas humanistycznych wzięli udział w warsztatach Design of freedom w Domu Słów. Tworzyli tam napisy na koszulkach bawiąc się słowami i układając je w różny sposób by mnożyć ich znaczenie. Każdy na chwilę stał się projektantem i artystą.

zdjęcia

 
Wpisany przez Grażyna Gorczyńska   
środa, 03 lutego 2016 11:14

Konkurs wiedzy z języka niemieckiego "An der KUL ist Deutsch cool

Dominika Socha, uczennica klasy III F, z wysoką czwartą lokatą w województwie zakwalifikowała się do finału konkursu. Dominika wykazała się obszerną wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych, biegłością w stosowaniu struktur leksykalno-gramatycznych, czytaniem ze zrozumieniem oraz selektywnym rozumieniem nagrań w języku niemieckim.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w trzecim etapie konkursu!

 
Wpisany przez Aneta Teterycz   
wtorek, 02 lutego 2016 21:06

Sukces Aleksandry Nowak

Miło nam poinformować, że Aleksandra Nowak z klasy ID została laureatką XII Konkursu Literackiego, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Jej wiersze zostaną opublikowane w wydawnictwie pokonkursowym. Gratulujemy!

 
Wpisany przez Milena Dziurawiec kl. 2d – Samorząd Uczniowski   
wtorek, 02 lutego 2016 15:29

"Dzień dobry w Nowym Roku"

W czwartek 28 stycznia 2016 r. w „Czwórce” odbył się konkurs lingwistyczny "Dzień Dobry w Nowym Roku" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Największą liczbę wyrażenia "Dzień dobry", bo aż w 36 językach, zaprezentowała uczennica klasy 2b Emilia Golińska zajmując I miejsce. Miejsce II zajęła Angelika Sobolewska z klasy 2d, natomiast III miejsce wywalczyła Anna Wójcik również z klasy 2d.
zdjęcia

Więcej…
 
Wpisany przez Bernadetta Tajer   
piątek, 29 stycznia 2016 14:11

Wielki Koncert Charytatywny - podziękowanie

Wszystkim uczestnikom i widzom, a zwłaszcza tym, którzy wsparli naszą akcję - dziękujemy!!! Szczególe podziękowania kierujemy do wykonawców z zaprzyjaźnionych liceów :).

fotorelacja z koncertu

 
Wpisany przez Agnieszka Gąsiorowska   
czwartek, 28 stycznia 2016 20:09

Gwiazdki dla Agatki

Dziękuję serdecznie za dotychczasowe wsparcie dla Agatki. W tym roku również można przekazywać 1% na subkonto Agatki w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Proszę o ewentualne rozpropagowanie apelu, za co już teraz bardzo dziękuję. O Agatce można poczytać na FB- strona Agatkowo& Spółka.

 
Wpisany przez Joanna Warda   
wtorek, 26 stycznia 2016 19:05

Koncert charytatywny

Zapraszamy całą społeczność szkolną na WIELKI KONCERT CHARYTATYWNY będący zwieńczeniem akcji "Gwiazdki dla Agatki". Koncert odbędzie się 28 stycznia 2016 r. (czwartek), w godzinach 11.45-12.45 w sali gimnastycznej.  Zagrają i zaśpiewają uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentują m.in. beatbox i klasyki muzyki polskiej.

plakat

Więcej…
 
Wpisany przez Małgorzata Stadnicka   
sobota, 23 stycznia 2016 21:47

Niezwykłe spotkanie

W piątek 22 stycznia gościliśmy w szkole doktora Henryka Cioczka, absolwenta naszego liceum, lekarza, od 30 lat pracującego w Nowym Jorku, autora wielu prac naukowych, artykułów społeczno-kulturalnych oraz książek.  Podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o swojej długoletniej przyjaźni z największym odkrywcą XX wieku, laureatem Nagrody Nobla za odkrycie struktury DNA, Jamesem D. Watsonem.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 21