Szkoła z bogatą historią i tradycjami
WYDARZENIA
poniedziałek, 21 października 2019 10:27

W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”  - finał konkursu recytatorsko – krasomówczego

18 października w auli klasztoru o.o. Dominikanów w Lublinie odbył się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.
zdjęcia

Więcej…
 
Wpisany przez Sylwia Miłkowska   
niedziela, 20 października 2019 21:47

I runda Biegu na Orientację

17 października odbyła się I runda Biegu na Orientację.

12 zawodniczek i 9 zawodników z naszej szkoły zmagało się z bieganiem z mapą po terenie SP 28 w Lublinie. Nasze liceum debiutowało w tych zawodach z bardzo dobrym rezultatem.

zdjęcia

Więcej…
 
Wpisany przez Sylwia Miłkowska   
niedziela, 20 października 2019 21:01

Piłka nożna dziewcząt

15 października w Zespole Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie odbyły się zawody w piłkę nożną dziewcząt. Nasze liceum reprezentowało 12 dziewcząt z II i I klas. Drużyna rozegrała dwa mecze z Zespołem Szkół nr 1 (0:4) i z XXIII LO (0:1). Niestety dwie porażki nie dawały nam awansu do następnego etapu, ale dziewczęta świetnie sobie poradziły i dały z siebie wszystko. Wielkie gratulacje!!!

 
Wpisany przez Renata Wąsowska   
czwartek, 17 października 2019 17:27

Spotkanie z Przedstawicielami  Policji

17 października odbyło się spotkanie klas pierwszych z przedstawicielami Policji panią aspirant Monika Sową i panem młodszym aspirantem Marcinem Górskim. Uczniowie zostali zapoznani z informacjami na temat odpowiedzialności karnej młodzieży nieletniej, handlu ludźmi  i z konsekwencjami  przyjmowania dopalaczy i narkotyków. Funkcjonariusze  Policji  pokazali również krótkie filmiki  dotyczące zachowania w czasie ataku terrorystycznego i  licznych zagrożeń jakie czają się na młodych ludzi w internecie.

zdjęcia

 
środa, 09 października 2019 09:36

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Przedstawiamy krótką fotorelację z uroczystości ślubowania 2019 r. Wydarzenie przygotowali uczniowie klas: 2E, 3A i 3B.

 
Wpisany przez Uczniowie klasy 2E   
środa, 02 października 2019 21:00

„Pierwszy krok…” - XXXVI Rajd Klas Pierwszych

27 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w tradycyjnym Rajdzie. Uczniowie wraz z wychowawcami przemierzyli ulice Lublina i oddali hołd poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej w Miejscach Pamięci Narodowej.

W drugiej części wydarzenia obyły się konkursy i zawody sportowe na boisku szkolnym. Rywalizacja między klasami była bardzo zacięta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 
Wpisany przez Renata Wąsowska   
środa, 02 października 2019 15:05

Brąz dla sztafety

24 września odbyły się biegi przełajowe rozgrywane w ramach licealiady miasta Lublin. Męska sztafeta  IV LO w składzie: Piotr Berej 3c, Filip Fabijański 3f, Kacper Słupny 1a, Kamil Reszka 2a, Jakub Ignaczak 1a, Mateusz Bagijew 2 c, Mikołaj Wójtowicz 3e, Mikołaj Kępka 2a,  Wojciech Biadacha 1c i Piotr Popek 3d zajęła 3-cie miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wpisany przez uczniowie klasy 3F   
wtorek, 10 września 2019 10:48

Szkolne czytanie nowel polskich

Podczas tegorocznej ósmej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Wśród nich znalazły się teksty Orzeszkowej, Konopnickiej, Prusa, Schulza, Reymonta, Żeromskiego, Sienkiewicza i Rzewuskiego. Nasza Czwórka tradycyjnie włączyła się w ogólnopolskie czytanie lektur. Wspólnie z Dyrekcją naszej Szkoły zaprezentowaliśmy fragmenty „Dobrej Pani” Elizy Orzeszkowej. Chętnych do wspólnego czytania nie brakowało.

zdjęcia

 
poniedziałek, 02 września 2019 17:07

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Przedstawiamy krótką fotorelację z uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 22