Wpisany przez Agnieszka Gąsiorowska   
środa, 09 października 2013 19:24

XI edycja Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów” - eliminacje międzyszkolne

Dnia 09 października 2013 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie odbyły się eliminacje międzyszkolne Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego "W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami XI edycji Konkursu było Muzeum Lubelskie w Lublinie Oddział Martyrologii „Pod Zegarem”, Wydawnictwo GAL, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie i Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie.
Tegoroczna edycja Konkursu została uświetniona wydaniem okolicznościowej publikacji, opracowanej przez panią Małgorzatę Badurowicz, nauczyciela - bibliotekarza w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie.

Podobnie jak w poprzednich latach, również i ta edycja Konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 18 recytatorów z Lublina, Świdnika, Białej Podlaskiej i Lubartowa.

Jury w składzie:
p. Barbara Oratowska – kierownik Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”
p. Jolanta Polańska – kierownik Działu Edukacji Muzeum Lubelskiego
p. Anna Pałys – wicedyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej  w Lublinie
p. Małgorzata Badurowicz – nauczyciel-bibliotekarz IV Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie
p. Agnieszka Gąsiorowska – nauczyciel-polonista IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie
miało niezwykle trudne zadanie, ze względu na bardzo wysoki poziom prezentacji konkursowych. Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny.
W tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego jury wyróżniło :
- Magdalenę Wiejak – XVI Liceum Ogólnokształcące w ZSE im. A. i J. Vetterów w Lublinie
- Karolinę Korcz- II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
- Kamila Rydzyńskiego – II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku
- Martę Kononiuk – II Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej
- Monikę Prokopiuk – I Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie
- Kamila Kanadysa – IV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie

Ze względu na szczególne walory interpretacyjne poezji Grażyny Chrostowskiej jury wyróżniło Sylwię Górecką z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie i Marka Szewca z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie zaproszeniem do uświetnienia części pokonkursowej prezentacją wierszy w ich wykonaniu.

Wyróżnieni recytatorzy, a także wszyscy uczestnicy XI edycji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami zaproszeni zostali na Finał Konkursu, który odbędzie się 11 października 2013 roku na Zamku Lubelskim.

zdjęcia