Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Weronika Sieradzka i Natalia Tkaczyk   
środa, 09 października 2013 19:13

XXX Jubileuszowy Rajd Klas Pierwszych

W dniu 27 września 2013 roku odbył się w naszej szkole Rajd Klas Pierwszych. W tym roku miał szczególny charakter. Minęło trzydzieści lat, od czasu kiedy Pani profesor Jadwiga Kowalska zapoczątkowała harcerską zabawę.

zdjęcia

Przez trzy dekady przybierała ona różne, ciekawe formy. Przed wyruszeniem na Rajd w dniu 25 września 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronce naszego liceum Stefanii Sempołowskiej, w którym największą liczbę punktów zdobyła klasa I „e”. 
W dniu imprezy klasy wyruszyły wraz ze swoimi przewodnikami i wychowawcami w kierunku Zalewu Zemborzyckiego. Każda grupa odwiedziła Miejsca Pamięci Narodowej, poznając ich historię. W Dąbrowie rozpoczęły się konkurencje sportowe. Na początek zawodnicy otrzymali zadanie przeniesienia na łyżce piłeczki pinpongowej. Było to nie lada wyzwanie ze względu na złe warunki atmosferyczne. Jednak żaden wiatr czy chłód nie gasiły entuzjazmu. W tej konkurencji zwyciężyła klasa I „a”. Następnie uczniowie odbijali piłkę siatkową, grając na zakreślonym niewielkim okręgu. Najlepiej poradziła sobie klasa I „e”. Później przyszedł czas na skakankę. Jak się zsynchronizować, aby w określonym momencie podskoczyło wielu zawodników? Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęli również uczniowie z klasy I „e”.
Potem organizatorzy chcieli zrobić jajecznicę! To znaczy … wykorzystać jajka do rzutu na odległość. Udało się wyłonić zwycięzcę i tej konkurencji. Była to klasa I „c”.
W trakcie trwania Rajdu odbył się bieg na orientację. Uczestnicy biegu otrzymali trudne zadanie odnalezienia się w terenie. Mając kompas, kartkę i długopis musieli odszukać wiele punktów; aż cztery zespoły pokonały swoją trasę bezbłędnie. Najszybsi okazali się przedstawiciele klasy I „e”.
W następnej konkurencji pierwszoklasiści zastanawiali się nad tematem odżywiania się przez młodzież. Zawodnicy musieli wypełnić test o zdrowym odżywianiu. Najmądrzejsi w tej dziedzinie byli również uczniowie z klasy I „e”.
Podczas trwania rajdu sędziowie oceniali także wyposażenie i umiejętności używania apteczek pierwszej pomocy. Podkreślało to wagę wiedzy o pierwszej pomocy. Kolejnym elementem, na który zwracano uwagę, były symbole grupy, okrzyki i transparenty.
Ostatnim zadaniem był konkurs piosenek. Grupy musiały wykazać się kreatywnością. Mieli zaśpiewać dwie piosenki: dowolnie wybraną z repertuaru ulubionego twórcy, zespołu i piosenkę o klasie. Propozycje były bardzo fajne, więc każdy mógł dobrze się bawić. Najciekawiej przedstawili się uczniowie I „f”. Na koniec rajdu wszyscy zrobili sobie grupowe zdjęcie, które jest pamiątką radosnej zabawy.
Parę dni później klasa II „d” przygotowała podsumowanie Rajdu w ramach Święta Szkoły. Pokazano zdjęcia i filmiki oraz podano wyniki wszystkich konkurencji. Najwięcej punktów, wygrywając Jubileuszowy Rajd, zdobyła klasa I „e.
Cała uroczystość wymagała od wielu osób dużo pracy i czasu. Mamy nadzieję, że kolejne Rajdy Klas Pierwszych, będą dostarczały nam wszystkim dużo radości i będą okazją do dobrej współpracy. Teraz cieszymy się wynikiem trzydziestu lat Rajdów, wysiłków wielu roczników naszej szkoły. Dzięki zdjęciom, plakatom i kronikom, możemy powracać do dziejów Liceum. Zostaną one w naszej pamięci na długo, jak ważne i przyjemne chwile spędzone w szkole.