Szkoła z bogatą historią i tradycjami
wtorek, 22 stycznia 2013 20:09

Spotkanie w Domu Dziecka w Przybysławicach

18 stycznia 2013 roku uczniowie klasy II "e", we współpracy z Samorządem Szkolnym, udali się do Domu Dziecka w Przybysławicach, aby zorganizować spotkanie karnawałowe dla podopiecznych tej placówki. Projekt był kontynuacją dotychczasowych działań ubiegłorocznej klasy II "e".

Sprawny przebieg charytatywnego wydarzenia zawdzięczamy idealnej organizacji. Przyczynił się do tego podział klasy na grupy - każda miała przydzielone odpowiednie zadanie. Cała klasa była zaangażowana w to przedsięwzięcie. Jedni zajęli się kupowaniem prezentów, inni proponowali zabawy dla dzieci, część uczniów pojechała do Przybysławic. Uczniowie II e nie tylko poświęcili swój wolny czas, ale także zrezygnowali z grudniowych mikołajek klasowych na rzecz prezentów dla świetlicy tego Domu Dziecka.
W Domu Dziecka przez kilka godzin uczniowie bawili się wspólnie z małymi podopiecznymi tego ośrodka. Uczniowie starali się znaleźć wspólne tematy także z rówieśnikami przebywającymi w placówce. Duże zainteresowanie wzbudziła nauka gry na skrzypcach i na gitarze. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji naszego liceum, następnie kilka utworów zaprezentowali w duecie Ewelina Pawlak i Tomek Drożdżowski z klasy II "d", który przez ten czas nam towarzyszył, będąc ulubieńcem kilku wychowanek Domu Dziecka. Po występie dzieciaki miały zapewnioną atrakcję malowania twarzy- cieszyło się to wielkim zainteresowaniem, a w jednocześnie na głównej sali odbył się koncert kolęd Bożonarodzeniowych. Szkraby chętnie włączyły się we wspólne kolędowanie. Atrakcją były także kalambury w wydaniu nieco innym niż oryginalna wersja. Dzieci miały nie lada wyzwanie, lecz dzielnie sprostały temu zadaniu, co zostało wynagrodzone wielkimi brawami i drobnymi upominkami.
Na miejscu dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach i chętnie dzieliły się informacjami, np. pokazywały swoje pokoje. Opiekunowie Domu Dziecka byli bardzo wdzięczni, nie tyle za podarowane prezenty, co za spędzenie czasu z dziećmi, które w szczególności potrzebują poświęcenia im chwili uwagi, wiele ciepła i miłości. Czułe i wzruszające pożegnanie z dzieciakami uświadomiło nam, jak bardzo szybko przywiązują się one do ludzi i że spędzony czas wiele dla nich znaczył. Podobnie jak dla nas.
Z obydwu stron pojawiła się propozycja kontynuowania tej pięknej tradycji, zostaliśmy już zresztą zaproszeni na ferie. Z zaproszenia z radością skorzystamy.

zdjęcia ze spotkania

Ewelina Pawlak i Patrycja Pieczywek- uczennice klasy II "e"