Szkoła z bogatą historią i tradycjami
czwartek, 06 grudnia 2012 22:17

Wielki sukces Eweliny

Ewelina Pawlak - uczennica klasy II E - zajęła II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowej i Musicalowej, , który odbywał się w Szkole Muzyki Rozrywkowej II stopnia przy ul. Bursztynowej w Lublinie.

A wszystko zaczęło się od...

Pewnego dnia od mojej wychowawczyni Pani Agnieszki Gąsiorowskiej dostałam regulamin konkursu. Czytam - "Konkurs Ogólnopolski", myślę-ambitnie. Potwierdzenie znajduję, gdy okazuje się, że członkiem jury będzie Piotr Cugowski. Już wtedy jestem przekonana, że moja obecność jest tam nieunikniona. I tak też się stało.
Miałam wiele czasu na solidne przygotowanie repertuaru, choć do tej pory wspominam trudności, jakie napotkałam, wybierając teksty. Po długiej "walce" i dziesiątkach przesłuchanych piosenek mój wybór padł na "If I ain't got you" Alicii Keys oraz przebój Whitney Houston "I have nothing". Oba te utwory są dla mnie gigantami muzycznymi, całkowicie odmiennymi, co było jeszcze większym wyzwaniem i dało mi motywację do jak najlepszej prezentacji. Zwłaszcza, że poza Panem Piotrkiem Cugowskim w jury konkursu zasiadł również Pan Dariusz Tokarzewski z zespołu VOX oraz Pani Renata Kołodyńska-Pyda, którą pamiętałam z mojej szkoły muzycznej.
Przygotowując się do występu, zdecydowałam się na odmienny aranż z towarzyszeniem fortepianu, na żywo. Na propozycję współpracy miło i profesjonalnie zareagował Damian Kozieł z klasy II "b" naszej Szkoły, za co mu serdecznie dziękuję.
Po miesiącu pełnym przygotowań nadszedł długo wyczekiwany moment. Nie ukrywam, że w ostatnim tygodniu przed konkursem towarzyszyła mi stopniowo rozwijająca się trema. Lecz była to jej dobra odmiana, mobilizująca, dlatego w sobotę myślałam tylko o tym, by dobrze bawić się i dzielić muzyką z innymi.
Wspierana przez przyjaciół i Panią Renatę Wąsowską, która zechciała mi towarzyszyć, czekałam na nasz występ, słuchając wykonań innych uczestników. Gdy nadeszła pora na nas, pomyślałam - "co ma być, to będzie". Jedyne co pamiętam z tej emocjonującej chwili to ...spojrzenia Pana Piotrka Cugowskiego spod kaszkietówki. Cóż- to w końcu dla mnie jeden z najlepszych męskich wokali w Polsce.
Po naszej prezentacji wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki. Ja natomiast zdawałam sobie sprawę, że konkurencja była bardzo duża. Wyróżnienie jak na pierwszy raz byłoby i tak zaszczytem! Gdy nadszedł moment ogłoszenia wyników siedziałam spokojnie bijąc brawa kolejnym zwycięzcom w różnych kategoriach. I wtedy- wciąż mam wrażenie jakby wydarzyło się to zaledwie parę minut temu- pan Piotr powiedział: "II miejsce w II kategorii wiekowej (a więc 17-21 lat) jest ex aequo, są dwa drugie miejsca! Walczyły jak lwy-Paulina Majewska oraz... Ewelina Pawlak. Nie wierzyłam własnym uszom. Dopiero po chwili, kiedy podeszłam i uścisnęłam dłoń wszystkim członkom jury i organizatorom dotarło do mnie, że to 2 miejsce przypadło właśnie mnie! Nagrodą w tym konkursie jest stypendium, które będę mogła przeznaczyć na lekcje śpiewu, współpracując z Prywatną Szkołą muzyki Rozrywkowej w Lublinie.
Udział w konkursie, spotkanie z innymi wykonawcami i rozmowa z profesjonalistami a zarazem autorytetami muzycznymi wiele mi dały. Myślę, że warto realizować własne plany, spełniać się w tym, co nas interesuje, bo jak się okazuje te nasze „wysokie gwiazdy” nie leżą jednak aż tak daleko od nas, jakby się mogło wydawać.

Ewelina Pawlak IIe