Szkoła z bogatą historią i tradycjami
PDF Drukuj
wtorek, 27 marca 2012 23:36

Dzień Otwarty Szkoły

23 marca był w naszej szkole Dniem Otwartym Szkoły.
Sądząc po dużej frekwencji, można uznać, że sprostaliśmy oczekiwaniom młodszych kolegów, wiążących swoją przyszłość z "Czwórką".

Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor dr Grzegorz Gębka, który w sali gimnastycznej wypełnionej po brzegi, przywitał przybyłych gości i krótko przedstawił atuty IV Liceum. Po uroczystym przywitaniu gimnazjaliści wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli udział w specjalnie dla nich zorganizowanych pokazach, prezentacjach i wystawach. Przedstawiono aż dwanaście różnorodnych form zajęć, które mogły trafić w każdy - nawet najbardziej wybredny - gust. 
Dla pasjonatów nauk ścisłych przygotowano doświadczenia z fizyki oraz prezentacje z matematyki i informatyki, podczas których można było poznać nowoczesny sprzęt i nowinki ze świata nauki.
Zainteresowani chemią i biologią mogli bliżej poznać wielką Polkę, laureatkę Nagrody Nobla - Marię Curie-Skłodowską oraz na żywo zobaczyć mikroświat na biologicznych zajęciach „W świecie rekordów”. Tak wysoko postawiona poprzeczka zmusiła humanistów i lingwistów do stworzenia absolutnych hitów tego dnia. I tak „Pojedynek Bladaczki z Gałkiewiczem” oraz dwie wersje „Czerwonego Kapturka”, (jedna w języku francuskim, a druga - w hiszpańskim) zrobiły prawdziwą furorę wśród odwiedzających naszą szkołę.
Miłośnicy literatury i książek mogli obejrzeć białe kruki na wystawie w szkolnej bibliotece.
Nie zapomniano o fanach geografii, dla których także przygotowano specjalną prezentację. Ponadto, dla chcących poznać z bliska życie szkoły, zorganizowano program opowiadający o historii i tradycjach panujących w IV Liceum Ogólnokształcącym.
Dzień Otwarty można zaliczyć do wydarzeń udanych, ale tak naprawdę jego efekty bedą widoczne dopiero w okresie rekrutacji do klas pierwszych.

oprac. Michał Karczmarczyk kl. IIB