Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Anna Nermer   
poniedziałek, 26 listopada 2018 18:27

Wokół niepodległości

Dziś w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie - debata oksfordzka „Wokół niepodległości". Dwie drużyny uczniów naszej szkoły starły się w dyskusji, której teza brzmiała: „Polska w Unii Europejskiej równa się niepodległość.”

zdjęcia

Debacie przysłuchiwali  się wyjątkowi eksperci - Olgierd Łukaszewicz, założyciel Fundacji My Obywatele Unii Europejskiej im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego, profesor Roman Kuźniar, Przewodniczący Fundacji i dr Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Po debacie goście odpowiadali na pytania publiczności, a potem przyszedł czas na zdjęcia i autografy. Spotkanie z tak wybitnymi ekspertami pozwoliło nam spojrzeć szerzej na problemy Polski i Europy. Ujmująca osobowość naszych gości i ich nieskrywane zainteresowanie punktem widzenia młodych ludzi sprawiły, że spotkanie upłynęło w niezwykłej atmosferze.