Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Małgorzata Stadnicka   
poniedziałek, 26 marca 2018 14:05

Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół"

Agata Sieląg z kl II b i Cezary Dec z kl III f, w dniach 22 i 23 marca 2018 r. reprezentowali naszą szkołę w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W konkursie, w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, wzięły udział 32 osoby z całej Polski. W pierwszym dniu zawodów uczestnicy pisali test wiedzy, a następnie musieli wykazać się umiejętnościami rozpoznawania roślin miododajnych, sprzętu pasiecznego, elementów budowy pszczół oraz określenia rodzaju miodu na podstawie jego barwy i smaku. W drugim dniu wzięli udział w konferencji "Pszczoła w mieście", podczas której wysłuchali bardzo ciekawych wykładów dotyczących tworzenia warunków życia dla pszczół w miastach, zachowań pszczół czy przykładów kulinarnego wykorzystania miodu.

 

Obecność w tak wąskim gronie finalistów jest ogromnym sukcesem naszych uczniów. Gratulujemy.