Wpisany przez Katarzyna Zarębska-Grodzicka   
poniedziałek, 05 marca 2018 11:30

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ameryce Łacińskiej

Zapraszamy uczniów naszej szkoły, a także gimnazjalistów, uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych Województwa Lubelskiego do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ameryce Łacińskiej. Językiem konkursu jest język polski.

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje cztery kraje Ameryki Łacińskiej: Chile, Brazylię, Kubę i Peru. Zagadnienia konkursu dotyczą geografii, historii i kultury wspomnianych krajów. Organizatorzy przewidzieli dla laureatów cenne nagrody, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „gimnazjum/szkoła podstawowa” i „liceum”. Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego. Do drugiego etapu kwalifikuje się trójka uczestników z najlepszymi wynikami w etapie szkolnym (w przypadku zespołów szkół: trzech uczestników z każdej ze szkół).
Konkursowi patronują:

  • Ambasada Chile w Polsce
  • Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camões’a w Lublinie
  • Szkoła języka hiszpańskiego „Villablanca” w Lublinie

Zgłaszanie kandydatur odbywa się drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 23 marca 2018 r. Uczniowie IV  Liceum w Lublinie proszeni są o zgłaszanie swojej kandydatury do nauczycieli języka hiszpańskiego lub nauczyciela geografii. Zachęcamy również do zapoznania się z testami konkursowymi z ubiegłych lat, zamieszczonymi w zakładce zadania konkursowe.
Pierwszy etap konkursu odbędzie się 27 marca w szkołach macierzystych, zaś drugi etap 23 kwietnia 2018 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, ul. Szkolna 4. Zapraszamy!
Regulamin