Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   
poniedziałek, 06 listopada 2017 23:18

Wrzuć grosik do puszki

Zapraszamy do udziału w akcji „Ile waży św. Mikołaj”, która polega na zbieraniu monet od 1 gr do 5 zł. Głównym organizatorem jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. W „Czwórce” akcja odbywa się w ramach Orszaku św. Mikołaja, którego nasza szkoła jest współorganizatorem. Zbiórka potrwa do 30 listopada 2017 r.

plakat

Przewodniczących klas bardzo prosimy o zbieranie monet w swoich klasach i przekazanie ich do Zarządu Samorządu Uczniowskiego lub do opiekuna SU (biblioteka szkolna). Monety można także wrzucać do pojemnika wystawionego na parterze przy tablicy ogłoszeń.

Celem zbiórki  jest wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.  Z funduszu  wypłacane są stypendia dla wychowanków Fundacji – dzieci i młodzieży w wieku 15-19 lat, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i odznacza się nienaganną postawą moralną. Akcja polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Zebrany bilon posłuży do zważenia św. Mikołaja podczas IV Orszaku św. Mikołaja w Lublinie - 9 grudnia (sobota) 2017 r.