Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Julia Figiel   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 11:52

My już wiemy, jak wygląda noc w Czwórce

W ostatni piątek Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zaprosiło nas na intrygująco brzmiącą akcję - „Szkoła Nocą”. Byliśmy bardzo ciekawi, co może zaoferować nam Szkoła „po godzinach”, dlatego chętnie zdecydowaliśmy się na udział w tej inicjatywie. Była ona możliwa także dzięki aprobacie Pana Dyrektora, który towarzyszył nam na spotkaniu oraz dzięki zaangażowaniu obecnych na wydarzeniu nauczycieli.

zdjęcia

Punktualnie o godz. 20.00 przy wejściu powitały nas uśmiechnięte, choć nieco już zmęczone przygotowaniami, twarze organizatorów. Odrobina stresu też była widoczna :) , ale bez obaw - wszystko było doskonale przemyślane i zorganizowane, a ogrom włożonej pracy dał znakomite efekty!

Po oficjalnym rozpoczęciu, przypomnieniu programu i regulaminu spotkania - rozpoczęła się nasza nocna przygoda. Już po paru minutach wybraliśmy się w podróż kulinarną po Japonii i Hiszpanii, biorąc udział w kulinarnych warsztatach. Specjalnie dla nas został również stworzony Escape room, czyli "Sala lekcyjna Stefanii Sempołowskiej". Była to ekscytująca lekcja logicznego myślenia, spostrzegawczości, umiejętności koncentracji i ...odwagi :) - bowiem nieustannie towarzyszył nam niesamowity „duch” naszej Patronki.

Niektóre sale lekcyjne zamieniły się w sale kinowe, w których były odtwarzane filmy wybrane przez uczniów poprzez ankietę. Dużo dobrej zabawy czekało nas w pokoju gier towarzyskich. Każdy znalazł tam coś dla siebie i nawet nauczyciele utknęli w "Kolejce" :) Wszyscy integrowaliśmy się  przy grach takich jak: kalambury, Dobble, 5 Sekund czy „rzutki”. Chętni mogli również zadbać o swoją formę fizyczną w sali gimnastycznej. Cała impreza zakończyła się wspólnym, bardzo wczesnym i pysznym  śniadaniem, po którym z niechęcią musieliśmy opuścić Szkołę.

Ta magiczna „Czwórkowa” noc dała nam bardzo dużo - integrację, poznanie naszych pasji, wspólne rozmowy, czas na oderwanie się od trudnej przecież czasami codzienności. Okazało się, że CHCEMY, POTRAFIMY I MOŻEMY, bo przecież razem tworzymy Czwórkę. Naprawdę miło będziemy wspominać ten czas i liczymy na powtórkę w przyszłym roku.

Projekt "Szkoła Nocą" zrealizowany został dzięki współpracy i środkom finansowym z Fundacji Sempre a Frente w Lublinie.