Wpisany przez Katarzyna Zarębska-Grodzicka   
wtorek, 07 marca 2017 18:36

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Ameryce Łacińskiej

Zapraszamy uczniów naszej szkoły, a także gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ameryce Łacińskiej. Językiem konkursu jest język polski.

Obecna edycja konkursu obejmuje cztery kraje Ameryki Południowej i Środkowej: Chile, Brazylię oraz Dominikanę i Haiti.
Organizatorzy przewidzieli dla laureatów cenne nagrody, w tym sprzęt elektroniczny. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „gimnazjum” i „liceum”. Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego. Do drugiego etapu kwalifikuje się trójka uczestników z najlepszymi wynikami w etapie szkolnym (w przypadku zespołów szkół: trzech uczestników z gimnazjum i trzech z liceum).
Konkursowi patronują:

  • Ambasada Chile w Polsce
  • Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camões’a w Lublinie
  • PROF EUROPE Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce
  • Szkoła języka hiszpańskiego „Villablanca” w Lublinie

Zgłaszanie kandydatur odbywa się drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 24 marca 2017 r. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 31 marca w szkołach macierzystych, zaś drugi etap 26 kwietnia 2017 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, ul. Szkolna 4. Zapraszamy!
Regulamin