Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   
niedziela, 13 listopada 2016 22:30

Muzyczne spotkanie z „COOLturalną Czwórką”

W minioną środę w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „COOLturalna Czwórka” – spotkania z ludźmi z pasją. Mieliśmy przyjemność gościć chór reprezentujący Gimnazjum Nr 9 im. cc majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie wraz z panią dyrygent Irminą Pietraszko.

zdjęcia

Nasi goście specjalnie dla nas przygotowali bogaty repertuar muzyczny m.in.: „Deszcz jesienny”, „Sijahamba”, „Gaudeamus”. Szczególnym momentem wydarzenia, było wykonanie utworu „Dziś idę walczyć mamo”, który wprowadził nas w klimat Święta Niepodległości. Wokalowi towarzyszyły takie instrumenty jak klarnet i skrzypce. Dla wielu naszych licealistów ten występ był nowym doświadczeniem - przygodą ze światem muzyki, jakiej wcześniej nie znali. 
Kolejne spotkanie z „COOLturalną Czwórką” i z ludźmi z pasją już niebawem. W ramach Dnia Wolontariatu, odwiedzi naszą szkołę ojciec Filip Leszek Buczyński - założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.  Nasz gość przypomni nam o niezwykłej wartości naszego istnienia – niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, z której można czerpać prawdziwą radość i sens życia.