Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Milena Dziurawiec kl. 2d – Samorząd Uczniowski   
wtorek, 02 lutego 2016 15:29

"Dzień dobry w Nowym Roku"

W czwartek 28 stycznia 2016 r. w „Czwórce” odbył się konkurs lingwistyczny "Dzień Dobry w Nowym Roku" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Największą liczbę wyrażenia "Dzień dobry", bo aż w 36 językach, zaprezentowała uczennica klasy 2b Emilia Golińska zajmując I miejsce. Miejsce II zajęła Angelika Sobolewska z klasy 2d, natomiast III miejsce wywalczyła Anna Wójcik również z klasy 2d.
zdjęcia

Uczniowie z I i II klas zaprezentowali zwrot grzecznościowy „Dzień Dobry” w różnych językach, począwszy od angielskiego, przez hiszpański do mniej znanych jak np. język hindi. W konkursie udział wzięło 12 osób. W jury zasiedli: przewodniczący - Pan Dyrektor Grzegorz Gębka, specjalistka od języków pani Katarzyna Zarębska-Grodzicka oraz najlepsza uczennica szkoły Karolina Sikora z klasy 3d.
Zwycięzcy konkursu wyróżnieni zostali dyplomami i nagrodami pieniężnymi. Wszystkich uczestników obdarowano słodyczami i gromkimi brawami. Konkurs poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Weronika Wilkołek, a nad całością czuwała pani Iwona Kołbuk – opiekun SU. Wszystkim gratulujemy i życzymy rozwijania swojego talentu lingwistycznego Uśmiech