Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Katarzyna Zarębska-Grodzicka   
poniedziałek, 25 marca 2019 18:10

VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ameryce Łacińskiej

Zapraszamy uczniów naszej szkoły, a także gimnazjalistów, uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych Województwa Lubelskiego do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ameryce Łacińskiej. Językiem konkursu jest język polski.

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje cztery kraje Ameryki Łacińskiej: Argentynę, Brazylię, Kolumbię i Peru. Zagadnienia konkursu dotyczą geografii, historii i kultury wspomnianych krajów. Organizatorzy przewidzieli dla laureatów cenne nagrody, które zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „gimnazjum/szkoła podstawowa” i „liceum”. Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego. Do drugiego etapu kwalifikuje się trójka uczestników z najlepszymi wynikami w etapie szkolnym (w przypadku zespołów szkół: trzech uczestników z każdej ze szkół).
Konkursowi patronują:

  • Ambasada Argentyny w Polsce
  • Centrum Języka Portugalskiego Instytutu Camões’a w Lublinie
  • Konsulat Honorowy Republiki Peru w Lublinie
  • Wydział Politologii UMCS w Lublinie
  • Czasopismo naukowe "Anuario Latinoamericano - Ciencias Políticas y Relaciones Internacionales"
  • Szkoła języka hiszpańskiego „Villablanca” w Lublinie

Zgłaszanie kandydatur odbywa się drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 17 kwietnia 2019 r. Uczniowie IV  Liceum w Lublinie proszeni są o zgłaszanie swojej kandydatury do nauczycieli języka hiszpańskiego lub nauczyciela geografii.
Pierwszy etap konkursu odbędzie się 25 kwietnia w szkołach macierzystych, zaś drugi etap 17 maja 2019 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie, ul. Szkolna 4. Zapraszamy!
Regulamin