Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Ewa Mochol   
środa, 06 czerwca 2018 12:12

O tym nie można zapomnieć...

5 czerwca 2018 r. w warszawskim oddziale IPN "Przystanek historia" odbyły się prezentacje filmów w ramach VII Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "O tym nie można zapomnieć... Losy osób, które przeżyły piekło obozów, łagrów i zsyłek na Syberię".

zdjęcia

W tym projekcie naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

1. Weronika Linkiewicz II d
2. Paweł Odzioba II d
3. Michał Gałka II d
4. Wiktoria Wolińska II e
5. Marcin Szuper II f
Uczniowie, pod kierunkiem p. dyr Grzegorza Gębki i p. Ewy Mochol, przygotowali film - wywiad z panem Zdzisławem Badio, byłym więźniem obozu koncentracyjnego KL Majdanek. Nakręcona przez nich notacja historyczna została wysoko oceniona i wyróżniona  przez członków jury, w którym zasiadali reżyserzy, pracownicy IPN i pracownicy muzeów. Gratulujemy naszym uczniom sukcesu i nagrody w postaci wyjazdu w przyszłym roku do Niemiec.