Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Samorząd Uczniowski   
wtorek, 06 marca 2018 15:19

Po raz kolejny zobaczyliśmy, co się dzieje w szkole nocą…

W nocy z 2/3 marca w naszej szkole odbyła się druga edycja spotkania integracyjnego „Szkoła Nocą”. Po atrakcjach z zeszłego roku, chcieliśmy sprawdzić co wydarzy się tym razem…
zdjęcia

Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z regulaminem oraz planem na tą nieco chłodną (ale tylko z pozoru!) marcową noc. Pierwszą niespodzianką był pokaz flamenco w wykonaniu pani Katarzyny Arbaczewskiej – Matys ze Studia Flamenco „La Vuelta”. Gorącą i taneczną atmosferę zapewniły również warsztaty taneczne, które poprowadził pan Piotr Mochol – kierownik Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „GAMZA” oraz Pani Ewa Mochol – nauczycielka Czwórki. Wszyscy chętnie ruszaliśmy się w rytm zmysłowego tanga i szybkiej „cza-czy”.
Po takim wstępie, tanecznym krokiem mogliśmy przejść do kolejnych atrakcji, czyli dwóch sal kinowych i sali gier – gdzie można było zagrać w „Kolejkę” czy „ 5 sekund”. Śmiechy z sali gier niosły się całą noc po szkole Uśmiech Do dyspozycji uczestników była także sala gimnastyczna, gdzie rozegrano kilka meczy w siatkówkę. Tegoroczny escape room okazał się wyzwaniem dla ludzi o mocnych nerwach, bowiem na rozwiązanie czekała zagadka pewnego morderstwa…
Pamiątką po tym wieczorze będą z pewnością zabawne zdjęcia z fotobudki. Na burczące brzuszki też znalazło się rozwiązanie pod postacią pysznych ciasteczek od Agaty Sieląg z kl. 2b oraz smakowitej pizzy, która zniknęła z pudełek w mgnieniu oka. Niestety czas płynął nieubłaganie i nastał moment wspólnego śniadania, sprzątania i niechętnego opuszczenia szkoły.
Tą nocą przełamaliśmy naszą szkolną codzienność, nawiązaliśmy nowe znajomości, zintegrowaliśmy się ze sobą, rozmowy toczyły się nieustannie, po korytarzach niosły się śmiechy – tego jednego wieczoru cisza nocna nas nie obowiązywała Uśmiech Wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję i mamy nadzieję, że Czwórkowe nocowanie zagości na stałe w harmonogramie imprez szkolnych.
Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje Panu Dyrektorowi i Nauczycielom za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę.