Szkoła z bogatą historią i tradycjami
Wpisany przez Joanna Warda   
piątek, 02 grudnia 2016 17:04

Dzień Szkolnego Koła Wolontariatu "WOLę 4"

29 listopada 2016 roku  był dla nas specjalnym dniem - Dniem Szkolnego Koła Wolontariatu "WOLę 4". Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć ojca Filipa Buczyńskiego, założyciela Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Ojciec Filip opowiedział nam o swojej szlachetnej działalności, czym poruszył  serce nie jednej osoby.

zdjęcia

Tego dnia nasza szkoła została przybrania uśmiechami. Nasze wolontariuszki rozwiesiły na drzwiach każdej sali kartki z uśmiechami, zachęcając do podzielenia się nimi. Uśmiechy nie znajdowały się jednak tylko na kartkach. Gościły on już od samego rana, dzięki dziewczynom, które rozdawały ciastka, kawę oraz herbatę zmarzniętym uczniom przybywającym do szkoły. W szkole działała też druga grupa dziewcząt. Wolontariuszki z klasy I B zachęcały do wsparcia finansowego Hospicjum  proponując cukierki z sentencjami oraz swój uśmiech.
Około południa, tuż po zakończeniu się spotkania z ojcem Filipem, odbył się koncert charytatywny. Za piękne głosy i niesamowite talenty muzyczne nasze gwiazdy otrzymały gromkie brawa. Gratulujemy serdecznie wszystkim wykonawcom! To był wspaniały koncert!
Podsumowaniem dnia było policzenie zebranych pieniędzy. Dzięki Wam udało się zebrać pokaźną sumę, którą W CAŁOŚCI przekazaliśmy Lubelskiemu Hospicjum im. Małego Księcia.
Dziękujemy za pomoc!
Szkolny Klub Wolontariatu „WOLę 4”