Książka miesiąca: nie możesz tego nie przeczytać

„Porwana pieśniarka” Danielle L. Jensen

„Porwana pieśniarka” to początek fantastycznej opowieści o trollach i innych stworach nie z tej ziemi, gdzie odkryjemy nieznane do tej pory oblicze magii i podziemnego świata.  Akcja jest bardzo szybka i dzieje się w świecie trolli, uwięzionych pod wielką górą. Trafia tam śmiertelna dziewczyna – Cecile – i zostaje zmuszona do poślubienia następcy tronu – Tristana. Ma też inne zadania. Otoczona sekretami, niedopowiedzeniami i manipulowana przez elitę miasta, próbuje przeżyć i odzyskać wolność.
Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia, z którym została związana ślubem. Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą.
W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.

Powieść czyta się świetnie, świat trolli jest barwny, pełen magii, ale ich emocje i pragnienia są bardzo ludzkie

opis na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony lubimyczytac.pl