Książka miesiąca – nie możesz tego nie przeczytać

We wrześniu polecamy Wam światowy fenomen, bestsellerową powieść Johna Greena „Gwiazd naszych wina”. To najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść tego autora. Pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości. Jest to niezwykle wnikliwa, odważna i pełna humoru książka.

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka. Tylko dzięki cudownej terapii, jakiej została poddana, jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Dziewczyna nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne nastolatki. Jest zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy – na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży – poznaje niezwykłego chłopaka.

Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

opis został zaczerpnięty ze strony: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6388,Gwiazd-naszych-wina